Bus

Køreplan Østrig: (via Fyn og Jylland)

SneXpressen kører fra Danmark FREDAG (kun fredag)- retur fra Kappl/Ischgl lørdag aften kl. ca 20.00

 

Opsamling/afsætning Sjælland/Fyn

Opsamling/afsætning

Afrejse

Hjemkomst

Kort

Kastrup Lufthavn, Terminal 3

11:15

15:45

se kort

Tåstrup Station, Selsmosevej

12:00

15:00

se kort

Ølby Station, Sdr. Centervej, 4600 Køge

12:30

14:30

se kort

Ringsted, Outlet, bus P v/Klostervangen

13:00

14:00

se kort

Slagelse, Transportcenter Stop 39

13:30

13:30

se kort

Nyborg v/svømmehallen, Storebæltsvej 13, 5800

14:00

13:00

se kort

Odense, afkørsel 53 Blommeslyst

14:45

12:30

se kort

Alle ruter fra Sjælland kører via Storebæltsbroen, med mindre der kan samles fyldte busser til at køre direkte via Rødby-Puttgarden.

 

Opsamling/afsætning Jylland

Opsamling/afsætning

Afrejse

Hjemkomst

Kort

Ålborg, P-plads afk. 26, T.H. Saursvej

11:30

15:45

se kort

Randers, Elro Arena, Fyensgade 1

12:45

14:30

se kort

Århus v/Musikhuset, Thomas Jensens Alle 2, 8000 Århus C

13:45

14:00

se kort

Skanderborg Banegård

14:15

13:30

se kort

Horsens, afkørsel 56, Q8 v/Lund

14:35

13:10

se kort

Vejle, Lunddahl Nielsensvej 1, v/Papuga Bus

15:00

12:45

se kort

Kolding Banegård v/Turistbusser

15:30

12:00

se kort

Åbenrå, afkørsel 70 v/Mac Donalds

16:15

10:45

se kort

Padborg v/OK Tank, Lejrvejen 12

16:45

10:15

se kort

Der kan forekomme busskifte

 

Bussen ankommer til Ischgl/Kappl ca. kl. 9 lørdag morgen.
Afrejse fra Ischgl/Kappl mod Danmark er normalt ca. kl. 20.00 lørdag aften.
Mødetid: 10 min. før afgang (udrejse er altid fredage/hjemkomst altid søndage).
Første udkørsel er fredag d. 19/12-2014 (Jule afgangen).
Sidste hjemkomst er søndag d. 4/4-2015 (Påske afgangen).